PUBLIKACJE I WYSTAWY

08.02.2023 – WYSTAWA INDYWIDUALNA „NIKOGO NIE MA W DOMU” W RAMACH FOTOFESTIWALU „ŚWIĘTO FOTOGRAFII”

https://swietofotografii.pl/

Wstęp: Ola Zegar

Kuratorka: Agata Grzych

Organizatorka: Anna Śliwa – Wrocławska Loża Fotograficzna, Przedpokój H13

„Nikogo nie ma w domu” to historia o szeroko rozumianej samotności i różnych jej aspektach, oraz próba dojścia do przyczyn tego stanu. Co prawda bazą tej krótkiej analizy są moje własne doświadczenia, jednak poprzez zastosowanie dyptyku jako formy przekazu zdjęcia nabierają bardziej uniwersalnego charakteru, gdzie każdy może „podstawić” swoje przeżycia związane z tematem i zbudować na tej podstawie własną narrację. Jest tu sporo psychoanalizy w nurcie autoterapii, starałem się sprowadzić wszystko do jak najbardziej uniwersalnych kwestii począwszy od roli naszego ego, na rodzinie pierwotnej kończąc.

20.X.2019 – WYSTAWA INDYWIDUALNA „CHCIAŁBYM POLECIEĆ NA KSIĘŻYC, ALE BOJĘ SIĘ ZAWIĄZAĆ BUTY”, GALERIA „U AGATKI”, WYSPA TAMKA, WROCŁAW

Kuratorka: Anna Chmielińska

Wstęp / opis: Ola Zegar https://www.instagram.com/ola_zegar/

„Chciałbym polecieć na Księżyc, ale boję się zawiązać buty” to historia o wychodzeniu ze strefy komfortu – każdy z nas ma jakieś marzenia, cele do zrealizowania, czasem wspaniałe, lecz karkołomne pomysły. Bardzo często nie potrafimy ich zrealizować przez jakąś drobnostkę, która urasta w naszych oczach do rangi problemu nie do rozwiązania – tak jak tytułowe buty. Razem z Anną Chmielińską, psycholożką i terapeutką, zastanawiamy się co stoi za tymi pozornie błahymi przeszkodami, jakie lęki i traumy uniemożliwiają nam osiągnięcie pełni naszych możliwości.

19.07.2019 – WYSTAWA INDYWIDUALNA „PAMIĘTNIKI Z WAKACJI”

Dzięki niespodziedziewanym zbiegom okoliczności, oraz uprzejmości Strefy Kultury Wrocław, miałem możliwość wystawienia swoich prac w samochodzie-chłodni na imprezie plenerowej przy Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu. W klimacie foto-rave udało mi się w ciągu 2 tygodni poskładać całkiem sensowną historię pierwszej, wakacyjnej miłości. Poprzez luźne, symboliczne skojażenia przedstawiłem proces zakochiwania się, od niewinnego zauroczenia, przez odkrywanie własnej cielesności do bolesnych refleksji po. Pod pewnymi względami uważam tą wystawę za mój największy sukces – dzięki unikatowej „oprawie” i lokalizacji, udało mi się dotrzeć do odbiorców nie koniecznie lub wogóle nie zainteresowanych sztuką, porozmawiać o tym ,jak można opowiadać historie za pomocą zdjęć, i zdobyć szacun na dzielni 😉

2017 – FOTOKSIĄŻKA „ŚPIJ KOCHANIE MOJE”, SELF PUBLISHING

Praca dyplomowa kursu fotografii w Ośrodku Postaw Twórczych (OPT) we Wrocławiu ( https://opt-art.net/ )

Wstep: Filip Marek Zawada https://www.instagram.com/zawadafilip/

Książka stanowi zapis procesu przeżywania i wychodzenia ze stanu żałoby – czy to po stracie bliskiej osoby, czy po rozstaniu z długoletnim partnerem, toważyszą nam podobne uczucia. I nie zawsze jest to smutek czy przygnębienie, bywa, że ratunkiem na złamane serce jest ucieczka w zabawę i nihilizm. Każde doświadczenie jest tu wartościowe, a refleksja i spokój przychodzą same, z czasem.

2018 – FOTOKSIĄŻKA „CZYTAŁA KRYSTYNA CZUBÓWNA”, SELF PUBLISHING

Współpraca redakcyjna: Filip Marek Zawada, Krzysztof Solarewicz (Ośrodek Postaw Twórczych)

Wstęp: Ola Zegar https://www.instagram.com/ola_zegar/

Co by powiedziała Krystyna Czubówna, gdyby była lektorką w filmie przyrodniczym o nas samych? Tym razem, z Krzysztofem Solarewiczem i Filipem Zawadą zastanawiamy się, gdzie jest granica między tym, co w nas zwierzęce, podświadome, a tym co ludzkie, świadome, refleksyjne. Jak pogodzić empatię, miłość, przebaczenie z instynktem przetrwania, prokreacji, egoizmem? Nie wiem, czy na końcu znajdziecie odpowiedź na to pytanie, ale na pewno warto przez chwilę popodglądać jak w naturalnym środowisku zachowuje się Homo Sapiens Sapiens 😉

Album w wersji slideshow: https://vimeo.com/277146499

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana kupnem albumu, mam jeszcze kilka egzemplaży, jednak ich ilość jest ograniczona. Co prawda w planach jest dodruk, ale proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Koszt albumu to 80zł ( Z autografem 😉 )

Zostało też parę zdjęć z wystawy, są one oprawione w drewnianej ramie, wymiar 30x40cm, druk na papierze Tetenal Archival Mat, Drukarka fotograficzna Epson + orginalne tusze. Do każdej pracy dołączam certyfikat autentyczności, każda praca jest numerowana ( 5 egzemplaży z każdego zestawu)

michal.j.gadek@gmail.com

Zapraszam !