PUBLIKACJE I WYSTAWY

20.X.2019 – WYSTAWA INDYWIDUALNA „CHCIAŁBYM POLECIEĆ NA KSIĘŻYC, ALE BOJĘ SIĘ ZAWIĄZAĆ BUTY”, GALERIA „U AGATKI”, WYSPA TAMKA, WROCŁAW

Kuratorka: Anna Chmielińska

Wstęp / opis: Ola Zegar https://www.instagram.com/ola_zegar/

„Chciałbym polecieć na Księżyc, ale boję się zawiązać buty” to historia o wychodzeniu ze strefy komfortu – każdy z nas ma jakieś mażenia, cele do zrealizowania, czasem wspaniałe, lecz karkołomne pomysły. Bardzo często nie potrafimy ich zrealizować przez jakąs drobnostkę, która urasta w naszych oczach do rangi problemu nie do rozwiązania – tak jak tytułowe buty. Razem z Anną Chmielińską, psycholożką i terapeutką, zastanawiamy się co stoi za tymi pozornie błachymi przeszkodami, jakie lęki i traumy uniemożliwiaja nam osiągnięcie pełni naszych możliwości.

2017 – FOTOKSIĄŻKA „ŚPIJ KOCHANIE MOJE”, SELF PUBLISHING

Praca dyplomowa kursu fotografii w Ośrodku Postaw Twórczych (OPT) we Wrocławiu ( https://opt-art.net/ )

Wstep: Filip Marek Zawada https://www.instagram.com/zawadafilip/

Książka stanowi zapis procesu przeżywania i wychodzenia ze stanu żałoby – czy to po stracie bliskiej osoby, czy po rozstaniu z długoletnim partnerem, toważyszą nam podobne uczucia. I nie zawsze jest to smutek czy przygnębienie, bywa, że ratunkiem na złamane serce jest ucieczka w zabawę i nihilizm. Każde doświadczenie jest tu wartościowe, a refleksja i spokój przychodzą same, z czasem.

2018 – FOTOKSIĄŻKA „CZYTAŁA KRYSTYNA CZUBÓWNA”, SELF PUBLISHING

Współpraca redakcyjna: Filip Marek Zawada, Krzysztof Solarewicz (Ośrodek Postaw Twórczych)

Wstęp: Ola Zegar https://www.instagram.com/ola_zegar/

Co by powiedziała Krystyna Czubówna, gdyby była lektorką w filmie przyrodniczym o nas samych? Tym razem, z Krzysztofem Solarewiczem i Filipem Zawadą zastanawiamy się, gdzie jest granica między tym, co w nas zwierzęce, podświadome, a tym co ludzkie, świadome, refleksyjne. Jak pogodzić empatię, miłość, przebaczenie z instynktem przetrwania, prokreacji, egoizmem? Nie wiem, czy na końcu znajdziecie odpowiedź na to pytanie, ale na pewno warto przez chwilę popodglądać jak w naturalnym środowisku zachowuje się Homo Sapiens Sapiens 😉

Album w wersji slideshow: https://vimeo.com/277146499

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana kupnem albumu, mam jeszcze kilka egzemplaży, jednak ich ilość jest ograniczona. Co prawda w planach jest dodruk, ale proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Koszt albumu to 50zł ( Z autografem 😉 )

Zostało też parę zdjęć z wystawy, są one oprawione w drewnianej ramie, wymiar 30x40cm, druk na papierze Tetenal Archival Mat, Drukarka fotograficzna Epson + orginalne tusze. Do każdej pracy dołączam certyfikat autentyczności, każda praca jest numerowana ( 5 egzemplaży z każdego zestawu)

michal.j.gadek@gmail.com

Zapraszam !